Α.Σ ΕΡΜΗΛΙΟΣ – Α.Ο Καλοχωρίου/ Παντειχίου 5-3!!! Βροχή από Γκολ και Θέαμα!(photos)

Επιτέλους η πρεμιέρα της Α2 έγινε μετά από δύο αναβολές…

«Κάλιο αργά παρά ποτέ»…

Στην πρεμιέρα το evia-news.gr   είχε την τύχη να βρεθεί στο Γήπεδο της Δροσιάς για τον αγώνα Α.Σ ΕΡΜΗΛΙΟΣ – Α.Ο Καλοχωρίου/ Παντειχίου.

Τύχη μια και παρακολουθήσαμε ένα καταπληκτικό «Αγγλικό» Ματς…

5-3 το τελικό σκορ για την ομάδα του Δημήτρη Ερμήλιου, όχι όμως τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό σκορ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στην αρχή του αγώνα. Στην συνέχεια όμως η σκληροτράχηλη ομάδα του Καλοχωρίου/ Παντειχίου πίεσε και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 πριν την λήξη του ημιχρόνου!!!

Καντε Like στην σελίδα μας στο Facebook!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Σ ΕΡΜΗΛΙΟΣ μπήκε πολύ δυνατά και με δύο γκολ έκανε το 4-2.

Σε αυτό το σημείο το Καλοχωρί/ Παντειχί έμεινε και με 10 παίκτες λόγω αποβολής αμυντικού του.

Όμως πίεσε και κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 4-3 και να ξαναμπεί στον αγώνα.

Λίγο πριν την λήξη του αγώνα όμως ο γηπεδούχος έκανε το 5-3 και τελείωσε με θριαμβευτικό τρόπο τον αγώνα!

Τα γκολ από την ομάδα του Α.Σ ΕΡΜΗΛΙΟΣ: Πατρινός 2(με πέναλτι), Μπούζι 2, Αντωνιάδης 1

και από το Καλοχωρί/ Παντειχί: Σαμπάνης, Καραμπάς, Τσομώκος.